W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Pszczółki" miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu dzieci udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków i wejście do wozu strażackiego.

Dnia 07 czerwca 2018 r przedszkolaki wybrały się do gabinetu stomatologicznego. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki, zabawki i dyplomy zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Panie nauczycielki oraz panie animatorki przygotowały dla naszych milusińskich liczne atrakcje: rzucanie do celu w tarczę, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce, malowanie twarzy i wiele innych. Dzieci bawiły się wspaniale.

We wtorek 5 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu teatr „Mag”, który przedstawił dzieciom baśń pt. „Calineczka” Jana Ch. Andersena. Przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym i poznania nowej formy jaką jest teatrzyk kukiełkowy. Przypomniały sobie zasady zachowania się na przedstawieniu, miały okazję pobawić się kukiełkami a na zakończenie nagrodziły brawami aktorów. Udział w przedstawieniu dostarczył dzieciom wielu artystycznych wrażeń.

30 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały wspaniałe występy, podczas których recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. A wszystko po to, by sprawić radość swoim rodzicom i pokazać im jak bardzo ich kochają.

25 maja w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa, której celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej oraz integrowanie grup przedszkolnych. Jako pierwsze wystartowały dzieci z grup młodszych. Misie zmagały się z Biedronkami a Jeżyki z Żabkami. Dzieci pokonywały tor przeszkód oraz rzucały woreczkiem do celu.

Dnia 21 maja 2018 roku Bibliotekę Pedagogiczną w Parczewie odwiedzili najmłodsi czytelnicy. Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w Czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dzieci wysłuchały Legendy o Bazyliszku oraz obejrzały nowości wydawnicze odpowiednie dla ich wieku. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy.

Gdy chorujemy idziemy na wizytę do lekarza, który nas zbada i przepisze odpowiednie leki. Nie wszystkim jednak taka wizyta dobrze się kojarzy. Aby przełamać dziecięce lęki oraz by lepiej poznać zawód lekarza grupę Jeżyków odwiedziła mama Frania Misztala, która jest lekarzem. Pani Agnieszka pokazała dzieciom różne narzędzia niezbędne w pracy lekarza. Dzieci mogły posłuchać bicia serca dzięki stetoskopowi, zajrzały kolegom do ucha i do gardła, opatrywały rany i robiły zastrzyki, a nawet zmierzyły ciśnienie.

26 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Parczewie. Tematem konkursu był "świat wartości w poezji dziecięcej".

Wśród dzieci w wieku przedszkolnym największe zainteresowanie budzą służby ratunkowe i pojazdy uprzywilejowane. Dlatego 24 kwietnia dzieci z dwóch naszych przedszkolnych grup (Biedronek i Jeżyków) wybrały się do Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Parczewie. Ratownicy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, pokazali wyposażenie karetki i omówili przyrządy znajdujące się w niej. Chętne dzieci mogły nawet przez chwilę "kierować" karetką.