Dnia 08.10 2018 przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Igraszki Czarownicy Honoraty", w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "MAGIK" z Białegostoku. Przygody głównych bohaterów przedstawione były w ciekawy sposób. interesowały i bawiły jednocześnie małych widzów. Treści jakie poruszono w przedstawieniu to: zdrowe odżywianie się, dbanie o czystość środowiska, przyjazne nastawienie do innych.

25 września nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.,, Calineczka'', przedstawiony przez Firmę Fotograficzną Magnus. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody małej dziewczynki o imieniu Calineczka. Dzięki ciekawej inscenizacji oraz kolorowym kukiełkom, mogliśmy przenieść się w świat fantazji. Po spektaklu dzieci miały robione zdjęcia grupowe oraz indywidualne.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Pszczółki" miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu dzieci udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków i wejście do wozu strażackiego.

Dnia 07 czerwca 2018 r przedszkolaki wybrały się do gabinetu stomatologicznego. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki, zabawki i dyplomy zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Panie nauczycielki oraz panie animatorki przygotowały dla naszych milusińskich liczne atrakcje: rzucanie do celu w tarczę, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce, malowanie twarzy i wiele innych. Dzieci bawiły się wspaniale.

We wtorek 5 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu teatr „Mag”, który przedstawił dzieciom baśń pt. „Calineczka” Jana Ch. Andersena. Przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym i poznania nowej formy jaką jest teatrzyk kukiełkowy. Przypomniały sobie zasady zachowania się na przedstawieniu, miały okazję pobawić się kukiełkami a na zakończenie nagrodziły brawami aktorów. Udział w przedstawieniu dostarczył dzieciom wielu artystycznych wrażeń.

30 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały wspaniałe występy, podczas których recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. A wszystko po to, by sprawić radość swoim rodzicom i pokazać im jak bardzo ich kochają.

25 maja w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa, której celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej oraz integrowanie grup przedszkolnych. Jako pierwsze wystartowały dzieci z grup młodszych. Misie zmagały się z Biedronkami a Jeżyki z Żabkami. Dzieci pokonywały tor przeszkód oraz rzucały woreczkiem do celu.

Dnia 21 maja 2018 roku Bibliotekę Pedagogiczną w Parczewie odwiedzili najmłodsi czytelnicy. Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w Czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dzieci wysłuchały Legendy o Bazyliszku oraz obejrzały nowości wydawnicze odpowiednie dla ich wieku. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy.