W dniu 03 lutego 2019 roku odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków.

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto.

W dniach 20 – 21 grudnia w naszym Przedszkolu były wystawiane „Jasełka”. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci z grup Pszczółki, Motylki i Sowy. Wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem i przedszkolakami. Dzieci po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa.

05 grudnia grupa Pszczółki wzięła udział w turnieju piłki nożnej w Milanowie. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze, wrócili do przedszkola z medalami i upominkami.

Dnia 28.11.2018 r. przedszkolaki z grup MOTYLKI i SÓWKI uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Pchła Szachrajka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach odbioru sztuki.

Dzień 16 listopada pozostaie na długo w pamięci bo właśnie tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział dzieci z grup Misie, Biedronki, Jeżyki, Pszczółki, Motylki, Sówki oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej

Dnia 08.11. 2018 r. Maja T. z grupy Sowy reprezentowała nasze przedszkole w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „100- lat NIEPODLEGŁA” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek żołnierskich i patriotycznych, podtrzymywanie tradycji narodowej oraz uczczenie 100- nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu 25. 10 . 2018 r. nasze Przedszkole odwiedził muzyk - Pan Marcin Jóźwik, który w ramach programu "Podróżująca Filharmonia" przeprowadził warsztaty muzyczne pt. "Muzyczny spływ Wisłą" oraz zapoznał nas z dwoma instrumentami: trabką i pianinem. Miło spędziliśmy czas na wspólnych zabawach i tańcach.

Dnia 08.10 2018 przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Igraszki Czarownicy Honoraty", w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "MAGIK" z Białegostoku. Przygody głównych bohaterów przedstawione były w ciekawy sposób. interesowały i bawiły jednocześnie małych widzów. Treści jakie poruszono w przedstawieniu to: zdrowe odżywianie się, dbanie o czystość środowiska, przyjazne nastawienie do innych.

25 września nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.,, Calineczka'', przedstawiony przez Firmę Fotograficzną Magnus. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody małej dziewczynki o imieniu Calineczka. Dzięki ciekawej inscenizacji oraz kolorowym kukiełkom, mogliśmy przenieść się w świat fantazji. Po spektaklu dzieci miały robione zdjęcia grupowe oraz indywidualne.