05 grudnia grupa Pszczółki wzięła udział w turnieju piłki nożnej w Milanowie. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze, wrócili do przedszkola z medalami i upominkami.

Dnia 28.11.2018 r. przedszkolaki z grup MOTYLKI i SÓWKI uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Pchła Szachrajka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach odbioru sztuki.

Dzień 16 listopada pozostaie na długo w pamięci bo właśnie tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział dzieci z grup Misie, Biedronki, Jeżyki, Pszczółki, Motylki, Sówki oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej

Dnia 08.11. 2018 r. Maja T. z grupy Sowy reprezentowała nasze przedszkole w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „100- lat NIEPODLEGŁA” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek żołnierskich i patriotycznych, podtrzymywanie tradycji narodowej oraz uczczenie 100- nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu 25. 10 . 2018 r. nasze Przedszkole odwiedził muzyk - Pan Marcin Jóźwik, który w ramach programu "Podróżująca Filharmonia" przeprowadził warsztaty muzyczne pt. "Muzyczny spływ Wisłą" oraz zapoznał nas z dwoma instrumentami: trabką i pianinem. Miło spędziliśmy czas na wspólnych zabawach i tańcach.

Dnia 08.10 2018 przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Igraszki Czarownicy Honoraty", w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "MAGIK" z Białegostoku. Przygody głównych bohaterów przedstawione były w ciekawy sposób. interesowały i bawiły jednocześnie małych widzów. Treści jakie poruszono w przedstawieniu to: zdrowe odżywianie się, dbanie o czystość środowiska, przyjazne nastawienie do innych.

25 września nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.,, Calineczka'', przedstawiony przez Firmę Fotograficzną Magnus. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody małej dziewczynki o imieniu Calineczka. Dzięki ciekawej inscenizacji oraz kolorowym kukiełkom, mogliśmy przenieść się w świat fantazji. Po spektaklu dzieci miały robione zdjęcia grupowe oraz indywidualne.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Pszczółki" miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu dzieci udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków i wejście do wozu strażackiego.

Dnia 07 czerwca 2018 r przedszkolaki wybrały się do gabinetu stomatologicznego. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki, zabawki i dyplomy zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.