Aktualności

15.07.13 - 19.07.13 " ŻÓŁTY TYDZIEŃ"

Gorący lipiec sprawił, iż w Skowronku na tydzień zawitała  słoneczna żółta barwa. Cykl zajęć rozpoczęliśmy od przygotowania koktajli z żółtych owoców. Największą radość sprawiła wszystkim degustacja. Ciocie przygotowały dla przedszkolaków również wielokolorowe galaretki, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków :) Odbyliśmy rozmowę na temat koloru żółtego; gdzie można go najczęściej spotkać, co jest koloru żółtego. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa „Szukamy koloru żółtego”, która polegała na tym iż dzieci starały się poszukać i przynieść jak najwięcej żółtych przedmiotów i zabawek. Nasi Milusińscy wykonywali także prace plastyczne; lizaki z masy solnej, które po wyschnięciu malowali żółtymi farbami, słoneczka z pięknymi promykami, lwy z wielkimi grzywami.Dzieci z zainteresowaniem obserwowały eksperyment mieszania kolorów- przekonały się na własne oczy, że z połączenia barwy czerwonej z żółtą powstaje kolor pomarańczowy. Codziennie odszukiwaliśmy ukryte w sali listy od Słoneczka, które  miało dla nas dużo ciekawych zadań do wykonania i zagadek do odgadnięcia.Dzieci słuchały wierszy i opowiadań których bohaterami była żółta barwa. Wiele czasu spędziliśmy na placu zabaw, ciesząc się ze słonecznej pogody i bawiąc w żółtym piasku. Dzieciom wielką frajdę sprawiły nowe zabawki do piaskownicy, namioty, hulajnogi. Największym zainteresowaniem cieszył się quad, którym każdy przedszkolak pod czujnym okiem cioć mógł się przejechać. Wiele uśmiechu na twarzach dzieci wywołały zawody w łapaniu baniek mydlanych. Po takim tygodniu kolor żółty będzie chyba naszym ulubionym... ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII.